Başbakanlık Bursu Nasıl Alınır? Kimlere Başbakanlık Burs Verilir

Başbakanlık Bursu Nasıl Alınır ?

Başbakanlık Bursu Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından sağlanan ve sadece başarılı öğrencileri temel alan karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilen burstur. Başbakanlık bursu her yıl olarak önlisans, lisans ve yüksek lisans gibi yüksek öğrenim kurumlarında okuyan öğrencilere belirli miktarlarda verilmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilere gerek kalacak yurt desteğinde gerekse öğrenim kredisi desteğinde de bulunulmaktadır. Sizlere Bu yazımız da Başbakanlık Bursu Nasıl Alınır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Başbakanlık Bursu Nasıl Alınır ?

. Başbakanlık Bursundan faydalanabilmek için diğer burslarda olduğu gibi belirli koşulların sağlanması ya da taşınması gerekmektedir. Bu koşulların sağlanmasının temel amacı hakkaniyetli olarak burs dağıtımının gerçekleştirilmesine yöneliktir. Başbakanlık bursundan yararlanmak isteyen öğrenciler başvurularını KYK resmi web sitesi adresinde ve süresi içerisinde yapmaları gerekmektedir. Başvurularınız esnasında gerek sizlerin gerekse ailenizin bilgilileri ile başarı durumunuzu gösterir bazı bilgi ve belgeler talep edilmektedir. Bu bilgi ve belgeler ilgili yönetim tarafından incelenip analiz edilerek tarafsız bir şekilde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır.

Başbakanlık Bursu ile ilgili olarak yapmış olduğunuz başvurunuz ile ilgili sonucunuzu yine Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’nın resmi web sitesi adresinden ya da E-Devlet kapısı üzerinden öğrenebilirsiniz.  Bursun yanı sıra yurtta kalıp kalamayacağınıza ilişkin olarak sonucunuzu ve öğrenim kredisinden faydalanıp faydalanamayacağınıza dair sonucu da aynı işlemleri gerçekleştirerek yapabilirsiniz